نیازمندیهای ارتودنسی ایران
بهترین دندانپزشکانی که می توانند خدمات متنوع ارتودنسی را به شما ارایه دهند را در نزدیکی منزل خود پیدا کنید.
ارتودنسـی و جراحی بینی

توصیه می‌شود که جراحی بینی به بعد از ارتودنسی موکول شود تا جراح بینی با توجه به وضعیت جدید لب، جراحی را انجام دهد.

حرکت دادن دندان‌ها می‌تواند بر روی  موقعیت لب ها، تعادل بین لب و بینی، زاویه بینی و لب تاثیرداشته باشد. برای مثال زمانی که دندان‌های جلویی فک بالا عقب برده شوند، رابطه بین لب بالا و برجستگی بینی عوض خواهد شد. تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی مسلماً بر تصمیم جراح زیبایی بینی شما در خصوص نحوه جراحی بینی اثر گذار است. همچنین ممکن است در حین درمان وتنظیمات براکت‌ها روی دندان‌ها، فشار‌هایی به صورت و بینی شما وارد شود که بخیه‌های جراحی شما را آزرده کند. معمولاً توصیه می‌شود که جراحی بینی به بعد از ارتودنسی موکول شود تا جراح بینی با توجه به وضعیت جدید لب جراحی را انجام دهد و به این ترتیب بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

فقط در مواردی که بیمار دچار گرفتگی و انحراف بینی است باید قبل از انجام ارتودنسی، ابتدا مشکلات بینی را رفع کرد. گرفتگی بینی می‌تواند بر روند رشد فک اثر منفی بگذارد و باعث تغییر شکل فک بالا و پایین شود. گرفتگی بینی می‌تواند خودباعث تنفس دهانی باشدو با گذشت زمان باعث تغییر شکل فک بالا به سمت جلو و فک پایین به سمت عقب شود. به این ترتیب دندان‌ها نا مرتب و کج رشد خواهند کرد و در یک ردیف قرار نخواهند گرفت.

بنابراین در این افراد ابتدا باید گرفتگی و انحراف بینی درمان شود و سپس درمان فک برای جبران عقب ماندگی فک پایین و در نهایت اگر دندان‌ها کج هم باشند ارتودنسی به عنوان آخرین راهکار وارد عمل می‌شود. به این ترتیب خط 

لبخند، فرم لب، فاصله بینی تا چانه هم اصلاح خواهد شد.  • تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  • 11 ماه قبل