نیازمندیهای ارتودنسی ایران
بهترین دندانپزشکانی که می توانند خدمات متنوع ارتودنسی را به شما ارایه دهند را در نزدیکی منزل خود پیدا کنید.
ارتودنسـی با بارداری

ارتودنسی با بارداری هیچ‌گونه تداخلی ندارد.

ارتودنسی با بارداری هیچ‌گونه تداخلی ندارد، حتی به علت وجود کمتر کلسیم در استخوان‌های فک حرکت دندان‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود ،ولی با توجه به اینکه مادر در طول این دوران مواد قندی بیشتری می‌خورد دندان‌ها بیشتر در معرض خطر پوسیدگی قرار دارند. همچنین به دلیل اینکه محیط دهان در این زمان بیش از هر زمان دیگری اسیدی می‌شود باید بهداشت دهان بخوبی رعایت گردد. در هنگام بارداری دندان‌ها استعداد بیشتر برای پوسیدگی دارند. همچنین به علت تغییرات هورمونی در این دوران لثه‌ها نیز در معرض خطر هستند و مشکلات لثه‌ای بیشتر از قبل وجود دارد.

در دوران بارداری میزان جرم و دیگر رسوبات میکروبی بیشتر از مقدار قبل از بارداری است. در نتیجه مقدار التهاب لثه نیز بیشتر از دوره قبل از بارداری می‌شود؛ بنابراین لازم است مادر عمل جرم‌گیری دندان‌ها را طبق نظر دندانپزشک بموقع انجام دهد. علائم التهاب لثه در دوران بارداری شامل قرمزی، تورم و بزرگ شدن لثه (افزایش حجم لثه) است. 

در بعضی موارد ممکن است این مشکل همراه با خونریزی از لثه بیمار نیز باشد. حال اگر بیمار سیم ارتودنسی هم داشته باشد ممکن است التهاب لثه و مشکلات ناشی از آن بیشتر باشد. ولی اگر مادر بهداشت دهان و دندان را بخوبی رعایت کند و دندان‌ها هیچ‌گونه جرمی نداشته باشند ارتودنسی در این دوران مشکلی نخواهد داشت.


  • تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  • 11 ماه قبل